Προετοιμασία στο Καρπενήσι και στο κολυμβητήριο της περιοχής πραγματοποιούν από την Δευτέρα 6 Οκτωβρίου αθλητές της κολύμβησης του Ιωνικού Νικαίας.
Η αποστολή διαμένει στο Hotel Spa Montana. Σε αυτήν συμπεριλαμβάνεται και η 37χρονη Πανελλήνια πρωταθλήτρια για το 2014 στα 50 μ. πρόσθιο(Και 2η στα 100 μ. πρόσθιο) Κάτια Σαρακατσάνη, που έχει συμμετάσχει 3 φορές στους Ολυμπιακούς Αγώνες(1996, 2000 και 2004), έχοντας κατακτήσει 24 Πανελλήνια πρωταθλήματα!. Οι υπόλοιποι αθλητές, που προπονούνται στο Καρπενήσι είναι οι: Μάνος Καψάλης(15 ετών), Γιώργος Αγαπάκης(15 ετών), Βασιλική Φαλαίνα(17 ετών) Έυα Κουκουλά(15 ετών, χάλκινη στα 800 μ. και στα 1500 μ. ελεύθερο του Πανελληνίου γυναικών), Ηλιάνα-Χαρίκλεια Οικονόμου(16χρονη, που κατάγεται από την Λαμία και κατέκτησε το χρυσά μετάλλια στα 50-100-200 μ. ελεύθερο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα) καθώς και η 24χρονη Ευρυτάνισσα άλλοτε αθλήτρια του Κ.Ο.Κ. Μαρία Αναγνώστου, που έχει διακριθεί και στο πόλο με τον Γ.Σ. Ηλιούπολης. Η Αναγνώστου μάλιστα «άγγιξε» με τον Ιωνικό το χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ100 ελεύθερο γυναικών του Πανελληνίου πρωταθλήματος, όπου μαζί με τις Οικονόμου, Κουκουλά, Σαρακατσάνη κατετάγησαν 4ες.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)