Η ομάδα της Φραγκίστας δήλωσε παραίτηση από την αυριανή αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής της Α΄ Ευρυτανίας και δεν θα κατέβει να αγωνιστεί ενάντια στον ΑΠΟΚ.
Ο ΑΠΟΔΦ κατέθεσε γραπτώς σήμερα το πρωί στην ΕΠΣ την παραίτηση του από το αυριανό ματς. Ο ΑΠΟΚ θα κερδίσει το παιχνίδι εύκολα στα χαρτιά με 3-0 και η Φραγκίστα θα υποστεί βαθμολογικές κυρώσεις (-2 βαθμούς από το τρέχον πρωτάθλημα και με -2 θα αρχίσει το επόμενο)
Η Φραγκίστα είναι πιθανό να αποχωρήσει και από το πρωτάθλημα, αφού αδυνατεί να μετακινείται στο Καρπενήσι κάθε αγωνιστική. Το γήπεδο της δεν έχει άδεια καταλληλότητας και αγωνίζεται μακριά από αυτό.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)