Στο πρωτάθλημα κορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ θα λάβει μέρος η ομάδα βόλεϊ κορασίδων της Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης.
Το συγκρότημα των Φώντα Ζαχαρόπουλου-Κατερίνα Μπαλωμένου μετέχει στον 2ο Όμιλο, στον οποίο επίσης λαμβάνουν μέρος οι: Άρης Σπερχειάδας, Κύνος Λιβανατών, Γ.Σ. Λαμίας, Πήγασος Αγίου Κωνσταντίνου, Φθία Λαμίας και Α.Ο. Λαμίας. Την πρόκριση στην επόμενη φάση θα πάρουν οι 3 πρώτες ομάδες των 5 ομίλων, καθώς και ο καλύτερος 4ος, ώστε να συμπληρωθεί η φάση των «16». Η Π.Α.Κ. αντί του Άτλαντα αποτελεί την μοναδική διαφοροποίηση στους ομίλους κορασίδων και παγκορασίδων.Ενώ ο Λοκρός Αταλάντης μετακινήθηκε σε άλλον όμιλο.
Το συγκρότημα των Φώντα Ζαχαρόπουλου-Κατερίνα Μπαλωμένου μετέχει στον 2ο Όμιλο, στον οποίο επίσης λαμβάνουν μέρος οι: Άρης Σπερχειάδας, Κύνος Λιβανατών, Γ.Σ. Λαμίας, Πήγασος Αγίου Κωνσταντίνου, Φθία Λαμίας και Α.Ο. Λαμίας. Την πρόκριση στην επόμενη φάση θα πάρουν οι 3 πρώτες ομάδες των 5 ομίλων, καθώς και ο καλύτερος 4ος, ώστε να συμπληρωθεί η φάση των «16». Η Π.Α.Κ. αντί του Άτλαντα αποτελεί την μοναδική διαφοροποίηση στους ομίλους κορασίδων και παγκορασίδων.Ενώ ο Λοκρός Αταλάντης μετακινήθηκε σε άλλον όμιλο.
Η Ευρυτανική Ακαδημία θα δώσει το πρώτο της εκτός έδρας παιχνίδι το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Οκτωβρίου εκτός έδρας με αντίπαλο την Α.Π.Σ. Φθία Λαμίας. Ωστόσο η ομοσπονδία δεν έχει αποστείλει ακόμη το επίσημο πρόγραμμα στους ιθύνοντες της ομάδας σχετικά με την ώρα και το τόπο διεξαγωγής, καθώς και τις υπόλοιπες αγωνιστικές.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)