Στην Α1΄ κατηγορία της ΕΠΣ Καρδίτσας συμμετέχει ο άλλοτε επαγγελματίας Β΄ και Γ΄ Εθνικής Μάκης Κουτρούλιας, γνωστός για το πέρασμα του στο Βελούχι πριν από 6 χρόνια.
Αγωνίζεται στην ομάδα του χωριού του Α.Ε. Καρποχωρίου, που είναι η ομάδα από την οποία άρχισε την ποδοσφαιρική του καριέρα ο 36χρονος μεσοαμυντικός, επιστρέφοντας σε αυτήν μετά από 17 χρόνια. Ακολούθησαν σε μια πλούσια ποδοσφαιρική καριέρα οι: Αναγέννηση Καρδίτσας, Εθνικός Ολυμπιακός Βόλου, Δήμητρα Τρικάλων, Αριάδνη Νάξου, Αστέρας Καρδίτσας, Ηρακλής Σοφάδων, ΑΠΟΚ Βελούχι, Αναγέννηση Ιεράπετρας, ΟΦ Ιεράπετρας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, Α.Ο. Καρδίτσας, Μυρίνη και Λεοντάρι.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)