Το πρώτο του επίσημο τέρμα με την φανέλα της Καλαμάτας σημείωσε ο Τάσος Γεωργακόπουλος, αγωνιζόμενος σε ολόκληρο το 90λεπτο.
Για το κύπελλο της Γ΄ Εθνικής η «μαύρη θύελλα» επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Κύμης στην Εύβοια. Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά προκρίθηκε στην επόμενη φάση χάρης στο όμορφο τέρμα με σουτ του 27χρονου άσου στο 60΄, μετά από χτύπημα φάουλ του Φάνη Ζάρκου. O σκόρερ είχε προειδοποιήσει νωρίτερα σε 2 περιπτώσεις στο 15΄ και στο 48΄, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα Γιάννη Αγριόδημο. Ο Δημήτρης Ρούσσης επίσης πέρασε ως αλλαγή στο 49΄ αντί του τραυματία Βασίλη Τριάντου. Με το ίδιο σκορ επί της Κύμης είχε κερδίσει η Καλαμάτα και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αλλά εντός έδρας. Επόμενος αντίπαλος για τους Πελοπονήσιους είναι ο Ερμής Κιβερίου.
Για το κύπελλο της Γ΄ Εθνικής η «μαύρη θύελλα» επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Κύμης στην Εύβοια. Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά προκρίθηκε στην επόμενη φάση χάρης στο όμορφο τέρμα με σουτ του 27χρονου άσου στο 60΄, μετά από χτύπημα φάουλ του Φάνη Ζάρκου. O σκόρερ είχε προειδοποιήσει νωρίτερα σε 2 περιπτώσεις στο 15΄ και στο 48΄, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα Γιάννη Αγριόδημο. Ο Δημήτρης Ρούσσης επίσης πέρασε ως αλλαγή στο 49΄ αντί του τραυματία Βασίλη Τριάντου. Με το ίδιο σκορ επί της Κύμης είχε κερδίσει η Καλαμάτα και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, αλλά εντός έδρας. Επόμενος αντίπαλος για τους Πελοπονήσιους είναι ο Ερμής Κιβερίου.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)