Ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ευρυτανίας πήραν ΑΠΟΚ και Αίολος με την έναρξη των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων στον νομό μας (20/21 Σεπτεμβρίου).
Το Βελούχι κέρδισε εκτός έδρας με 5-2 την Ποταμιά και ο κυπελλούχος Αίολος με 4-1 την Φραγκίστα. Βήμα εισόδου στην 4αδα έκαναν και τα Άγραφα, κερδίζοντας με 1-0 την Μυρίκη στο Δημοτικό Στάδιο. Στα ημιτελικά ήδη βρίσκεται χωρίς αγώνα η Κρέντη. Και στους 3 αγώνες, που έγιναν επικράτησαν οι φιλοξενούμενοι. Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 27/28-9 θα διεξαχθούν οι επαναληπτικοί.![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)