Δεν θα ενισχύσει την προσπάθεια της Εθνικής μπάσκετ ο Κώστας Κουφός. Ο ομογενής σέντερ προτίμησε και φέτος να παραμείνει στο NBA και να κάνει ατομικές προπονήσεις, παρότι είχε κληθεί από τον ομοσπονδιακό προπονητή Φώτη Κατσικάρη, ο οποίος έγινε έξαλλος με την απόφαση αυτή. Μάλιστα ο Κουφός δεν ενημέρωσε ο ίδιος τον Έλληνα τεχνικό, αλλά μέσω του μάνατζερ του κ. Μπουντογιάννη. Η Εθνική καταφτάνει στο Καρπενήσι την Τρίτη 22 Ιουλίου για προετοιμασία.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)