Τελειωμό δεν έχουν οι ανακοινώσεις ποδοσφαιρικών και μπασκετικών ομάδων για την διεξαγωγή βασικού σταδίου προετοιμασίας στο Καρπενήσι. Ο Ηρακλής ανακοίνωσε πως θα δώσει φιλικό παιχνίδι με τον Απόλλωνα στο Καρπενήσι, πράγμα που συνιστά ότι πιθανόν και η «ελαφρά ταξιαρχία» να έρθει στην πόλη μας. Ο Απόλλων υποβιβάστηκε στην Football League. Θα διαμείνει στο Hotel Spa Montana. Στην ομάδα του Απόλλωνα θα αγωνιστεί και ο Ευρυτάνας αμυντικός Γιώργος Γεωργίου.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)