Παρασκευή 18 Ιουλίου 2014

5 μετάλλια κατέκτησε στην Εύβοια ο Α.Σ. Taekwon-Do Ευρυτανίας

Στο διασυλλογικό πρωτάθλημα νοτίου Ελλάδος παίδων-κορασίδων-εφήβων-νεανίδων-ανδρών-γυναικών, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Αθλητικό στάδιο Κάννηθος της Χαλκίδας έλαβε μέρος ο Α.Σ. Taekwon-Do Ευρυτανίας με 8 αθλητές, κατακτώντας 5 μετάλλια(1 ασημένιο και 4 χάλκινα).
Η διοργάνωση έγινε το διάστημα 4-6 Ιουλίου και συμμετείχαν 630 αθλητές της νοτίου Ελλάδος. Η Νεκταρία Θεοδώρου στα -41 κιλά κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία εγχρώμων ζωνών για τις παγκορασίδες. Η Αλεξάνδρα Δροσίνη στα -51 κιλά ήταν 3η στην ίδια κατηγορία, αλλά στις κορασίδες. Ο Οδυσσέας Γραμματίκας στα -45 κιλά ήταν 3ος στην κατηγορία έγχρωμων ζωνών στους παμπαίδες. Στα -49 κιλά ο Θανάσης Ντρίβας ήταν 3ος στην κατηγορία έγχρωμων ζωνών για τους παμπαίδες.  Ενώ η Σεμέλη Ζαρμακούπη στα -37 κιλά κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία μαύρων ζωνών για τις παγκορασίδες. Συμμετείχαν επίσης οι: Βασίλης Ντάλλας, Απόστολος Νούλας(-49 κιλά) και Σπύρος Κολοκώτσιος(-59 κιλά) στην κατηγορία μαύρων ζωνών παμπαίδων και εφήβων αντίστοιχα, αλλά δεν κέρδισαν την πρόκριση. Τα συγχαρητήρια του δίνει ο προπονητής του συλλόγου Νίκος Ζαρμακούπης, ευχόμενος στους αθλητές καλό καλοκαίρι.