Σύμφωνα με το ρεπορτάζ που προκύπτει από τα Γιάννενα ο ΠΑΣ θα έρθει στο Καρπενήσι την Πέμπτη 10 Ιουλίου και όχι την Τετάρτη 9 του μηνός, όπως είχε αρχικά προγραμματιστεί. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη θα διαμείνει έως τις 25-7 στο Hotel Avaris και θα προπονείται στις εγκαταστάσεις του ξενοδοχείου. Θα δώσει 3 φιλικά παιχνίδι με αντιπάλους τον Λεβαδειακό(16-7), τον Πλατανιά(19-7) και τον Πανιώνιο(22-7).
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)