![](http://1.bp.blogspot.com/-RyeKmdBXFxM/UdMjdqlEfKI/AAAAAAABRGw/NvJeMoUPAhw/s1600/eleftheriou1.jpg)
Δυο Ευρυτάνες αθλητές έλαβαν μέρος την περασμένη Κυριακή (30/3) στο Ημιμαραθώνιο (21 χλμ) «Μιχάλης Κιούσης» που έγινε στο Αγρίνιο.
Ο Δημήτρης Ελευθερίου τερμάτισε στην 26η θέση με χρόνο 1.28.00 και ο Νίκος Λιάπης στην 129η θέση με χρόνο 1.52.20. Η αφετηρία του Ημιμαραθωνίου ήταν η Τριχωνίδα και ο τερματισμός έγινε στο κέντρο του Αγρινίου. Ο αγώνας έγινε για 7η φορά προς τιμήν της μνήμης του Έλληνα μαραθωνοδρόμου Μιχάλη Κιούση.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)