Η νίκη του Άτλαντα επί του Μοσχοχωρίου και η νίκη των Φαλάρων επί του Μώλου έκρινε τα δυο «εισιτήρια» όσον αφορά την πρόκριση στην Β΄ Φάση της ΕΣΚΑΣΕ. Άτλας, Μώλος και Φάλαρα ισοβαθμούν στην πρώτη θέση με 12 βαθμούς, ωστόσο την τελευταία αγωνιστική ο Μώλος θα κάνει το ρεπό του. Ο Άτλας θα υποδεχτεί τα Φάλαρα και ο νικητής θα κατακτήσει την πρωτιά στον Δ΄ Όμιλο.
Στην Β΄ Φάση προκρίνονται οι δυο πρώτες ομάδες των 4 ομίλων, σχηματίζοντας 2 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια. Θα διεξαχθούν μονοί αγώνες σε ουδέτερο γήπεδο και θα προκριθούν οι δυο πρώτοι. Στην Γ΄ Φάση θα παίξουν οι 2 πρώτοι των ομίλων για τον τίτλο του πρωταθλητή και οι 2 δεύτεροι των ομίλων, που θα διεκδικήσουν το τελευταίο εισιτήριο ανόδου στην Β΄ ΕΣΚΑΣΕ. Ενώ τα σωματεία, που θα καταλάβουν την 3η θέση στην Β΄ Φάση θα παίξουν σε μονό αγώνα για την 5η και 6η θέση αντίστοιχα. Τα παιχνίδια θα αρχίσουν αμέσως μετά την λήξη της Α΄ Φάσης, δηλαδή το Σαββατοκύριακο 5-6 Απριλίου.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)