Συμπληρώνεται το «παζλ» των ομάδων, που θα συμμετάσχουν στην Β΄ Φάση του πρωταθλήματος της Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ. Ήδη από τον Δ΄ Όμιλο την πρόκριση εξασφάλισαν ο εκπρόσωπος της Ευρυτανίας Άτλας και ο Γ.Σ. Τα Φάλαρα. Από τον Γ΄ Όμιλο την πρόκριση κέρδισε ο πρωτοπόρος Λάρκο Α.Σ. Οπούντιος Μαρτίνου, ενώ το δεύτερο «εισιτήριο» θα κριθεί μεταξύ της Προοδευτικής Λάρυμνας και του Πήγασου Αγίου Κωνσταντίνου. Οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στην 2η θέση με 7 πόντους.
Όσον αφορά τους άλλους ομίλους το «εισιτήριο» της πρόκρισης για τον όμιλο της Β΄ φάσης που θα σχηματιστεί έχουν κερδίσει οι: Α.Ο. Αβάντες, Α.Ε. Κύμης(Α΄ Όμιλος), Γ.Ε. Αλέξανδρος(Β΄ Όμιλος), ενώ μια εκ των: Φιλαθλητικού, ΑΓΣ Λίμνης και ΓΑΣ Νέας Αρτάκης θα κατακτήσει την δεύτερη θέση, που οδηγεί στην πρόκριση.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)