Την παραίτηση του από την Προεδρία και το διοικητικό συμβούλιο της Μυρίκης ανακοίνωσε σήμερα το μεσημέρι ο Νίκος Τσώνης, ο οποίος διαφώνησε με τις αποφάσεις της ομάδας για τις σημερινές εκλογές της ΕΠΣ.
Ο κ. Τσώνης εύχεται καλή συνεχεία στους ποδοσφαιριστές της ομάδας, στον προπονητή και στα υπόλοιπα μέλη της διοίκησης. Ευχαριστεί όλους τους φίλους της ομάδας για την στήριξη τους. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα παραχωρήσει αποκλειστική συνέντευξη στο "Evrytania Sport", όπου και θα εξηγήσει αναλυτικά τους λόγους που τον οδήγησαν στην παραίτηση.
Μετά την πρωινή παραίτηση του Προέδρου της ΕΠΣΕ Δημήτρη Πεταρούδη, αυτή είναι η δεύτερη παραίτηση Προέδρου την σημερινή ημέρα των εκλογών της ΕΠΣ Ευρυτανίας.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)