Καθοριστική παρουσία είχε για ακόμη μια φορά ο Μιχάλης Σταμουλάκης. Η Γ.Ε. Αγρινίου επικράτησε με 69-63 εκτός έδρας του ΠΑΣ Ναυπάκτου, που προηγούνταν στο ημίχρονο με 45-32.
Ο ικανότατος αθλητής με 19 πόντους και 4 τρίποντα ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα, διατηρώντας την ομάδα του στην 3η θέση του νοτίου ομίλου της Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ. Στο ίδιο παιχνίδι ο Παναγιώτης Κυριαζής σκόραρε 3 πόντους με έναν τρίποντο. Στον αγώνα ΑΛΦΑ 93 -Γρηγόρης Λιακατάς Αιτωλικού ο Χρήστος Τσάσσης σημείωσε 7 πόντους, ενώ στο παιχνίδι Αίολος Αστακού-Παναιτωλικού 107-50 ο Δημήτρης Ξανθόπουλος πρόσθεσε 5 πόντους.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)