Την επόμενη Τετάρτη στις 5 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί ο 24ος τελικός κυπέλλου της ΕΠΣ Ευρυτανίας. Το τρόπαιο θα διεκδικήσουν στις 4 το απόγευμα στο Δημοτικό στάδιο Καρπενησίου ο Αίολος με την Φραγκίστα.
Οι ομάδες θα αγωνιστούν την Κυριακή (2/3) στο ίδιο γήπεδο αλλά για την 13η αγωνιστική της Α΄ Ευρυτανίας. Οι δυο ομάδες είχαν αγωνιστεί στον τελικό του 2006 (Παρουσία του τότε Προέδρου της ΕΠΟ Βασίλη Γκαγκάτση), όπου ο Αίολος είχε επικρατήσει με σκορ 2-1. Και τότε (Πριν από 8 χρόνια) τον τελικό διοργάνωσε νέα διοίκηση στην ΕΠΣ Ευρυτανίας, αφού είχαν γίνει εκλογές λίγες ημέρες νωρίτερα.Ο Αίολος θα διεκδικήσει το 5ο κύπελλο της ιστορίας της και η Φραγκίστα το 1ο της, καθώς μετέχει για 2η φορά στην ιστορία της σε τελικό κυπέλλου.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)