Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Γενικό Λύκειο Καρπενησίου-ΕΠΑΛ Καρπενησίου 2-0

Εύκολα τα κορίτσια του Γενικού Λυκείου νίκησαν αυτά του ΕΠΑΛ Καρπενησίου με 2-0 και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.
Ο αγώνας του σχολικού πρωταθλήματος βόλεϊ Κοριτσιών διεξήχθη στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του Δήμου Καρπενησίου στις 10.30 το πρωί της Πέμπτης (27/2). Ήταν για την πρώτη φάση, καθώς στα κορίτσια μετείχαν συνολικά 5 σχολεία.
Το ΓΕΛ του Χρήστου Αρμάγου ήταν καλύτερο σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε εύκολα την νίκη κόντρα στο ΕΠΑΛ. Έκανε πολύ καλό πρώτο σετ, όπου κέρδισε με 25-15 και το δεύτερο το πήρε με σκορ 25-18.
Το ΕΠΑΛ της Βίκυ Γιαννοπούλου δεν μπόρεσε ούτε και στα κορίτσια να πάρει την νίκη και γνώρισε ισάριθμες ήττες. Έχασε εύκολα το πρώτο σετ και στο δεύτερο πάλεψε περισσότερο, χωρίς όμως να μπορέσει να μπει ξανά στο ματς.