Με δυο «6άρες» ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ΕΠΣ Εύβοιας, η οποία επικράτησε μέσα στην Άμφισσα της τοπικής Φωκίδας με το ίδιο σκορ σε παίδες και νέους.
Η Εύβοια ολοκλήρωσε την χρονιά κατακτώντας την πρώτη θέση και στις δυο κατηγορίες. Οι αναμετρήσεις πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη (29/1). Το ρεπό της την 10η αγωνιστική έκανε η Βοιωτία, όπου πήρε αντίστοιχα την 2η θέση και στις δυο κατηγορίες.
Τα στοιχεία των αγώνων:
Σκόρερ: Τσιούνης(3), Λύκος, Πολυχρόνης, Στούπας
Συνθέσεις Ομάδων
Φωκίδα (Γιάννης Λύτρας): Παπαλουκάς, Βύνιας, Γερεντές, Κοντοπλάτης, Βασιλειάδης, Μαρκοδήμος, Αλτάνης, Κουτσομπόλης, Πουρνάρας(61΄ Μουλάρας), Διβόλης, Μαμαρέλης
Εύβοια (Θανάσης Γουρνάς): Τζουβάρας, Μαυρούτσικος Ι., Σακκής, Μπάνος, Βελής(46΄ Πέππας), Ποδαράς, Πολυχρόνης(68΄ Τσιμιχόδημος), Μαντάσας, Τσιούνης, Κούτουλας, Λύκος(65΄ Στούπας)
1ος Βοηθός: Γιώργος Κονίδας(ΕΠΣ Φωκίδας)
2ος Βοηθός: Παναγιώτης Ανδρεόπουλος(ΕΠΣ Φωκίδας)
Σκόρερ: Δημάς(2), Βάρκας(2), Σπηλιώτης, Ζαχαριάς
Συνθέσεις Ομάδων
Φωκίδα (Παναγιώτης Καραχρήστος): Λύτρας, Μούκας, Σίμος, Τερλίγκας, Σκούτας, Τριάντης, Βύνιας(53΄ Καρανάσος), Αλεξίου, Βλάχος, Φουσέκης, Φώτης
Εύβοια (Αργύρης Μαστραγγελής): Χιώτης, Παυλάκης, Νικολάου(61΄ Τσιαρβούλας), Χατζηαντωνάκης, Αγγελάτος(63΄ Ζαχαριάς), Παπαδόπουλος, Δημάς, Τζαβέρος, Φώτου(61΄ Αντωνάκης), Σπηλιώτης, Βάρκας
Διαιτητής: Γιώργος Κονίδας(ΕΠΣ Φωκίδας)
1ος Βοηθός: Βασίλης Παγουράς(ΕΠΣ Βοιωτίας)
2ος Βοηθός: Παναγιώτης Ανδρεόπουλος(ΕΠΣ Φωκίδας)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)