Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2013

Έτρεξαν 5 Ευρυτάνες στον 30ο δρόμο Ελευθερίας

Στον 30ο δρόμο Ελευθερίας συμμετείχαν την Κυριακή (8/12) 5 Ευρυτάνες αθλητές. Ο αγώνας περιελάμβανε την διαδρομή Θερμοπύλες-Γέφυρα Αλαμάνας-Γοργοπόταμος και ήταν συνολικής απόστασης 17 χιλιομέτρων.
Ο Δημήτρης Ελευθερίου του ΕΟΣ Καρπενησίου στην κατηγορία 20-29 ετών ήρθε 2ος με χρόνο 1.05.56. Στην γενική κατάταξη ο χρόνος του Ευρυτάνα αθλητή αντιστοιχούσε στην 13η θέση. Ο Βαγγέλης Λαθύρης στην κατηγορία 16-19 ετών τερμάτισε και αυτός 2ος με χρόνο 1.23.16. Στην κατηγορία 30 έως 39 ετών ο Θανάσης Τζαβαλής κατετάγη 22ος με χρόνο 1.17.17. Στην κατηγορία 40 έως 49 ετών, ο Κώστας Κοντοπάνος του ΕΟΣ Καρπενησίου τερμάτισε στην 60η θέση με χρόνο 1.32.32. Η Φωτεινή Κολόκα στην κατηγορία γυναικών 16 έως 19 τερμάτισε πρώτη με χρόνο 1.22.08 εκπροσωπώντας επάξια τον ΕΟΣ Καρπενησίου. Συνολικά στην κατηγορία γυναικών ήρθε 5η πετυχαίνοντας μια σημαντική διάκριση.