Την Τετάρτη (4/12) θα ελεγχτούν τα γήπεδα του Δήμου Αγράφων, τα οποία δεν έχουν εξασφαλίσει για την φετινή σεζόν άδεια καταλληλότητας.
Τις προηγούμενες ημέρες συγκροτήθηκε η επιτροπή ελέγχου των γηπέδων, της οποίας είναι υπεύθυνος ο πολιτικός μηχανικός Παναγιώτης Μπάκανος. Τα γήπεδα που θα ελεγχτούν είναι τα εξής: Κερασοχωρίου, Φραγκίστας, Παλαιοκατούνας και Ραπτοπούλου.
Στα γήπεδα μαζί με την επιτροπή (Αποτελείται από εκπροσώπους αστυνομίας, πυροσβεστικής, υγείας, ΕΠΣ κτλ) θα βρεθεί και ο Πρόεδρος της ΕΠΣ Ευρυτανίας Δημήτρης Πεταρύδης. Ως εκ τούτου η αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Α΄ Ευρυτανίας Φραγκίστα-Ραπτόπουλο θα αναβληθεί.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)