Ξεκούραστα η Π.Α.Κ. την 3η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος στον 5ο Όμιλο της ΕΣΚΑΣΕ θα πάρει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Οι Ευρυτάνες παίρνουν τους βαθμούς στα χαρτιά απέναντι στα Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη.
Η μοναδική αναμέτρηση που θα διεξαχθεί είναι αυτή μεταξύ Έσπερου Λαμίας και Άρη Σπερχειάδας. Ο αγώνας θα διεξαχθεί την Κυριακή (27/10) στο ΔΑΚ Λαμίας και θα αρχίσει στις 12 το μεσημέρι. Στα χαρτιά κερδίζει και ο πρώτος του ομίλου Ιωνικός Λαμίας την Μούτα Δομοκού (Έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα).
Η Π.Α.Κ. την 4η αγωνιστική στις (3/11) αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ιωνικό Λαμίας, ο οποίος είναι το φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης που οδηγεί στην επόμενη φάση.
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες της 3ης αγωνιστικής (5ος Όμιλος ΕΣΚΑΣΕ)
Έσπερος Λαμίας-Άρης Σπερχειάδας 27-10-2013 Κλειστό ΔΑΚ Λαμίας 12.00
Διαιτητές: Γιώργος Ζάχος & Στέργιος Λώλος
Κριτής: Γιαλέρνιου
Διαιτητές: Γιώργος Ζάχος & Στέργιος Λώλος
Κριτής: Γιαλέρνιου
Π.Α.Κ.- Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη 20-0 α.α.
Μούτα Δομοκου-Ιωνικός Λαμίας 0-20 α.α.
Μούτα Δομοκου-Ιωνικός Λαμίας 0-20 α.α.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)