Αμετάβλητη παρέμεινε η κορυφή στην Α΄ κατηγορία Ευρυτανίας μετά και την διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής.
Ο ΑΠΟΚ το Σάββατο επικράτησε δύσκολα της Μυρίκης με 3-1 και έκανε το 5/5 παραμένοντας στην κορυφή. Ο Αίολος, που ακολουθεί στην 2η θέση, νίκησε την Κυριακή εκτός έδρας την Ποταμιά με 0-1 και επέστρεψε στις νίκες. Στην 4η θέση ανέβηκε η Κρέντη μετά την νίκη της μέσα στο Ραπτόπουλο επί της τελευταίας Δόξας με 0-2. Ανοδική πορεία καταγράφουν και τα Άγραφα, που νίκησαν με 2-0 την Φραγκίστα σε μια αναμέτρηση, που έγινε το Σάββατο.
Μόλις 1 αποβολή υπήρξε την 5η αγωνιστική, στην οποία σημειώθηκαν μόλις 9 τέρματα και ήταν η λιγότερο παραγωγική του φετινού πρωταθλήματος.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)