Μετά την διεξαγωγή και της 2ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας Ευρυτανίας το περασμένο Σαββατοκύριακο(28-29/9) την κορυφή μοιράζονται 3 ομάδες. Το 2 στα 2 έκανε ο Αίολος, η Μυρίκη και ο ΑΠΟΚ.
Το Σάββατο ο Αίολος συνέτριψε με 5-0 το Ραπτόπουλο στο Δημοτικό στάδιο και συνέχισε νικηφόρα την πορεία του. Την ίδια μέρα στο αθλητικό κέντρο η Μυρίκη έφυγε με το διπλό κόντρα στα Άγραφα επικρατώντας με 0-1 στο ντέρμπι της αγωνιστικής.
Την Κυριακή ο ΑΠΟΚ πέρασε σαν σίφουνας από το Κεράσοβο και νίκησε με 5-0 την τοπική Κρέντη. Στο Καρπενήσι Ποταμιά και Φραγκίστα σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι έμειναν στο ισόπαλο 0-0.
Ενδιαφέρον υπάρχει και στην «ουρά» της κατηγορίας για την αποφυγή του υποβιβασμού. Χωρίς βαθμό παραμένουν 3 ομάδες και συγκεκριμένα Κρέντη, Άγραφα και Ραπτόπουλο.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)