Ο Ευρυτάνας σκιέρ του ΕΟΣ Γιάννης Αντωνίου ήταν ο πρώτος λαμπαδηδρόμος που παρέλαβε την Ολυμπιακή φλόγα από την Πρωθιέρεια Ινώ Μενεγάκη.
Ο Γιάννης Αντωνίου παρέδωσε, μετά το τέλος της λαμπαδηδρομίας, την φλόγα στον Alexander Ovechkin, ο οποίος είναι ο καλύτερος Ρώσος αθλητής του χόκεϊ επί πάγου και αγωνίζεται στην Ουάσιγκτον.
Από την πόλη μας θα περάσει αύριο (30/9) το απόγευμα η λαμπαδηδρομία των χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Μόσχας, η οποία θα διανυχτερεύσει και την Τρίτη (1/10) θα αναχωρήσει για την Λαμία.
Από την πόλη μας θα περάσει αύριο (30/9) το απόγευμα η λαμπαδηδρομία των χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Μόσχας, η οποία θα διανυχτερεύσει και την Τρίτη (1/10) θα αναχωρήσει για την Λαμία.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)