Με την προημιτελική φάση του κυπέλλου Ευρυτανίας ξεκίνησε η νέα χρονιά στην Ευρυτανία. Το Σάββατο ο ΑΠΟΚ στο αθλητικό κέντρο επιβλήθηκε της Ποταμιάς με 1-4 με τον Άλεξ Μπακαλίδη να σημειώνει χατ-τρικ. Την ίδια ημέρα ο Αίολος νίκησε την Κρέντη μετά από ανατροπή με 3-1.
Την Κυριακή τα Άγραφα προκρίθηκαν με το ευρύ 0-3 στο Δημοτικό στάδιο απέναντι στην πρωταθλήτρια Μυρίκη. Με το διπλό απέδρασε με σκορ 2-4 από το Ραπτόπουλο η ομάδα της Δυτικής Φραγκίστας.
Στα ημιτελικά τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα εξής: ΑΠΟΚ-Αίολος και Φραγκίστα-Άγραφα.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)