«Σφραγίστηκαν» και μαθηματικά τα δυο εισιτήρια για το final 4 της Βούλπης. Την Δευτέρα 12 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ραπτοπούλου «λειψή» η 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του τουρνουά 5Χ5 του Δήμου Αγράφων.
Ο ΠΑΟ Λεπιανών και οι Ακρίτες κέρδισαν στα χαρτιά με 3-0 Βαλαώρα και Τοπόλιανα, που δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν. Το μοναδικό παιχνίδι που έγινε ήταν το ντέρμπι Δόξα-Πανμπυραΐκός, όπου σε έναν συναρπαστικό αγώνα οι Γρανιτσιώτες κατέλαβαν την πρωτιά. Λεπιανά και Ακρίτες έπαιξαν φιλικά.
Ο Πανμπυραΐκός κατέλαβε την πρωτιά και θα αντιμετωπίσει τον 2ου του Α΄ Ομίλου, ενώ η δεύτερη Δόξα θα παίξει με τον 1ο του Α΄ Ομίλου. Η τελευταία αγωνιστική έχει πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα. Να τονιστεί πως τα παιχνίδια παρακολουθεί πλήθος κόσμου από την Δυτική Ευρυτανία.
Αύριο Τρίτη (13-8) θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα και για τον 1ο Όμιλο. Θα αναμετρηθούν οι εξής ομάδες: Χαΐνεκάδες-Α.Ο. Βούλπης, Αμστέλενα-Evrytania Sport και Vodka Juniors-Αγραίοι.
Παρών στον αγώνα του Ραπτοπούλου ήταν ο παλαιός διαιτητής, νυν παρατηρητής διαιτησίας και μέλος της επιτροπής διαιτησίας της ΕΠΣ Λάρισας Σπύρος Τσιλίκης (Φωτογραφία Δεξιά).
Διαιτητής των αγώνων στον όμιλο του Ραπτοπούλου είναι ο παλιός ρέφερι της ΕΠΣΕ Δημήτρης Αθανασιάς (Φωτογραφία Αριστερά), που έχει σφυρίξει μέχρι Γ΄ Εθνική. Γραμματεία ήταν ο αρχιδιαιτητής της ΕΠΣ Ευρυτανίας Γιώργος Παπαδήμος.
Τα στοιχεία των αγώνων:
Α.Ο.Β. F.C.-ΠΑΟ Λεπιανών 0-3 α.α.
Ακρίτες-Τοπόλιανα 3-0 α.α.
Δόξα- Πανμπυραΐκός 4-5
Σκόρερ: Παπαντζίμας, Μπαστάνης Θ., Ζαχαράκης 2-Γούλας Σ., Γούλας Δ. 2, Γούλας Λ. 2
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)