Ολοκληρώθηκε την Τρίτη 13-8 η Α΄ Φάση του 1ου τουρνουά 5Χ5 του Δήμου Αγράφων όσον αφορά τον Α΄ Όμιλο. Το «εισιτήριο» για το Final 4 πήραν ως πρώτοι οι Αγραίοι και ως δεύτερο το Evrytania Sport.
Οι Χαΐνεκάδες σημείωσαν την δεύτερη τους συνεχόμενη νίκη, κερδίζοντας με 8-5 τον Α.Ο. Βούλπης. Οι Φραγκιστιάνοι ολοκλήρωσαν το τουρνουά με δυο συνεχόμενες νίκες, ενώ οι Βουλπιώτες παρέμειναν χωρίς νίκη. Το Evrytania Sport επικράτησε με 7-3 της Αμστέλνας και πανηγύρισε την πρόκριση. Η Αμστέλνα ηττήθηκε για πρώτη φορά. Οι Αγραίοι τερμάτισαν πρώτοι και αήττητοι, καθώς κατέβαλλαν με 6-4 τους Vodka Juniors σε ένα ακόμη παιχνίδι, που «παιζόταν» η πρόκριση.
Αύριο Τετάρτη 14 Αυγούστου θα αγωνιστούν για την 5η αγωνιστική του Β΄ Ομίλου στο γήπεδο Ραπτοπούλου οι: Τοπόλιανα-Δόξα, ΠΑΟ Λεπιανών-Πανμπυραΐκός και Ακρίτες-Α.Ο.Β. F.C.
Στα ημιτελικά θα αναμετρηθούν στο γήπεδο τη Βούλπης η Δόξα με τους Αγραίους και το Evrytania Sport με τον Πανμπυραΐκό.
Αναλυτικά στοιχεία των αγώνων:
Α.Ο. Βούλπης- Χαΐνεκάδες 5-8
Σκόρερ: Φούκας Θοδ. 3, Τσίπρας Αθ. 2-Τασιάς 4, Περούλας Γ., Ντάλλας, Καζάκος Π. 2
Σκόρερ: Γερονίκος Π. 2, Γούλας Τ.-Καλύβας 2, Βλάχος, Μάρκης, Θεοχάρης 3
Κόκκινη: Μπισμπίκης Ι.
Κίτρινη: Μάρκης
Σκόρερ: Κούρος 2, Παπαροιδάμης Δ. 2-Βούρτσας Γ.(Ι) 4, Ντάλλας Αθ., Μπύρος Σ.
Κίτρινη: Ντάλλας Αθ.
Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-_ySM8p8GmC8/Uf1t2Oj91fI/AAAAAAABVPg/gCORmFklmdA/s1600/agrafiotis1.jpg)