Ύστερα από 16 ημέρες ο ΠΑΣ Γιάννινα αναχώρησε από το Καρπενήσι, ολοκληρώνοντας το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του. Οι παίχτες του Σάββα Παντελίδη παρέμειναν στο Καρπενήσι το διάστημα 30 Ιουνίου-16 Ιουλίου.
Η αποστολή έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη από τις γηπεδικές και ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις του Avaris, αλλά και την φιλοξενία. Σε δυο φιλικές αναμετρήσεις ο «Άγιαξ» μέτρησε ισάριθμες νίκες (2-0 τον Αστέρα και 2-1 τον Πλατανιά).
Η αποστολή έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη από τις γηπεδικές και ξενοδοχειακές εγκαταστάσεις του Avaris, αλλά και την φιλοξενία. Σε δυο φιλικές αναμετρήσεις ο «Άγιαξ» μέτρησε ισάριθμες νίκες (2-0 τον Αστέρα και 2-1 τον Πλατανιά).
Φωτογραφίες: Θοδωρής Χονδρός (Hotel Avaris)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)