Διέπρεψαν οι οδηγοί της Αγωνιστικής Λέσχης Αυτοκινήτου Καρπενησίου στον 2ο γύρου του Αχαϊκού κυπέλλου Super Lap και Drift, που έγινε στην Πάτρα. Κατέκτησαν συνολικά 5 θέσεις στο βάθρο.
Ο αγώνας διοργανώθηκε την Κυριακή 21 Ιουλίου από την ΦΙΛ.ΜΠΑ (Φίλοι Μηχανοκίνητου Αθλητισμού Πάτρας) και έγινε στην πίστα ΚΑΡΤΜΑΝΙΑ στα Βραχνέικα. Ο αγώνας είχε 22 συμμετοχές στο Supr Lap. Υπήρξαν πολλές συμμετοχές από Πύργο, Καρπενήσι, Αγρίνιο και Αθήνα. Στην κατηγορία Γ. ο Στάθης Μπούρας της Α.Λ.Α.Κ. με Honda Civic ήταν ο νικητής. Στην κατηγορία Racing 1 o Στάθης Φέγγος με Honda Civic έχασε για μόλις 0,3 δευτερόλεπτα από τον Μουτεσίδη και ήταν δεύτερος .Στην κατηγορία Racing 2 εντυπωσιακός ήταν ο Χρήστος Γαλάνης με Honda Civic Typer R, που έκανε τον απίστευτο για μπροστοκίνητο αυτοκίνητο 47,454 και αναδείχτηκε φυσικά πρώτος. Στην Unlimited ο Γαλάνης ήταν πρώτος, κάνοντας τον χρόνο της ημέρας με 47,181, ενώ ο Φέγγος ήταν τρίτος πίσω από τον Μουτεσίδη.
Φωτογραφίες: Στάθης Φέγγος
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)