Ο Χάρης Ζαραβέλης άνοιξε τον «χορό» των αποδεσμεύσεων στον Αίολο και τον ακολούθησε ο Χρήστος Κατσίκας. Ο 27χρονος κεντρικός αμυντικός αποτελεί και τυπικά παρελθόν από την ομάδα του Προφήτη Ηλία, καθώς έμεινε ελεύθερος.
Την φετινή σαιζόν ο Καρδιτσιώτης αγωνίστηκε σε 15 παιχνίδια της Δ΄ Εθνικής. Έχει επίσης αγωνιστεί στην Ευρυτανία με την φανέλα του Απεραντιακού και των Αγράφων, ενώ έχει επίσης συμμετάσχει στην Δ΄ Εθνική (Πλην Αιόλου και Απεραντιακού) με την Ανατολή Ιωαννίνων και τον Α.Ο. Καρδίτσας. Ο επόμενος «σταθμός» του ικανότατου ποδοσφαιριστή θα εξαρτηθεί από τις επαγγελματικές του υποχρεώσεις, καθώς ως γνωστόν είναι εκπαιδευτικός.
Τα στατιστικά του στην Ευρυτανία
Χρήστος Κατσίκας(Αμυντικός, 27 ετών)
Περίοδος
|
Ομάδα
|
Κατ.
|
Συμμ.
|
Γκολ
|
2010-2011
|
Απεραντιακός
|
Δ΄
|
25
|
1
|
2011-2012(Β΄)
|
Άγραφα
|
Α΄ ΕΠΣΕ
|
3
|
2
|
2012-2013
|
Αίολος
|
Δ΄
|
15
|
0
|
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)