Ο Καρπενησιώτης Σεραφείμ Τσάκνης(anikitos720), χαρακτηριζόμενος ως η ήρεμη δύναμη του τουρνουά ήταν ο νικητής στην τελική φάση του τουρνουά τάβλι Ούζο Πλωμαριού Ισίδωρου Αρβανίτη, που έγινε πρόσφατα στο «Άμμος» του Πόρτο Ράφτη. Ο 32χρονος κέρδισε το μεγάλο δώρο, το οποίο ήταν 5ημερο ταξίδι στην Λέσβο και θα έχει την ευκαιρία να επισκεφτεί το αποστακτήριο του Ούζου Πλωμαριού Ισίδωρου Αρβανίτη. Διαγωνίστηκαν συνολικά 8 άτομα, εκ των οποίων η μια ήταν γυναίκα. Ειδικό αφιέρωμα-ρεπορτάζ για την σπουδαία επιτυχία του Τσάκνη υπάρχει στον σύνδεσμο:
http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/aylaki-oyzaki-kai-tavlaki.2343349.html?utm_source=Sport24Widget&utm_medium=S24Footer&utm_campaign=24mediaWidget
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)