Ο τρίτος Ευρυτάνας και μάλιστα ο πιο νεαρός σε ηλικία ποδοσφαιριστής, που πέρασε την πόρτα των εγκαταστάσεων του Ρέντη ήταν ο Χρυσόστομος (Τόμις) Χρυσαφόπουλος.
Ο ποδοσφαιριστής της Ακαδημίας επιλέχτηκε στα δοκιμάστικά του Ολυμπιακού μαζί με άλλους 23 νεαρούς από όλη την Ελλάδα, που έχουν γεννηθεί άπαντες το 2000. Την εισήγηση έκαναν οι περιφερειακοί προπονητές. Ο 13χρονος αγωνίστηκε σε όλα τα παιχνίδια των παίδων της ΕΠΣΕ και κλήθηκε και στην Περιφερειακή Ομάδα του 6ου Ομίλου, έχοντας δυο παρουσίες στην 18αδα. Η δοκιμή του Χρυσαφόπουλου έγινε το διήμερο 25-26 Απριλίου. Την Παρασκευή 26/4 πέρασε τα εργομετρικά τεστ το πρωί και το απόγευμα συμμετείχε σε φιλικά παιχνίδια. Κανείς ποδοσφαιριστής δεν ήταν από την ΕΠΣ Φθιώτιδας, ενώ από την ΕΠΣ Φωκίδας δοκιμάστηκε ο Μάριος Βήχος.
Ο ποδοσφαιριστής της Ακαδημίας επιλέχτηκε στα δοκιμάστικά του Ολυμπιακού μαζί με άλλους 23 νεαρούς από όλη την Ελλάδα, που έχουν γεννηθεί άπαντες το 2000. Την εισήγηση έκαναν οι περιφερειακοί προπονητές. Ο 13χρονος αγωνίστηκε σε όλα τα παιχνίδια των παίδων της ΕΠΣΕ και κλήθηκε και στην Περιφερειακή Ομάδα του 6ου Ομίλου, έχοντας δυο παρουσίες στην 18αδα. Η δοκιμή του Χρυσαφόπουλου έγινε το διήμερο 25-26 Απριλίου. Την Παρασκευή 26/4 πέρασε τα εργομετρικά τεστ το πρωί και το απόγευμα συμμετείχε σε φιλικά παιχνίδια. Κανείς ποδοσφαιριστής δεν ήταν από την ΕΠΣ Φθιώτιδας, ενώ από την ΕΠΣ Φωκίδας δοκιμάστηκε ο Μάριος Βήχος.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)