Την Τρίτη 16 Απριλίου θα πραγματοποιηθεί η εξέταση των υποψήφιων νέων διαιτητών της σχολής διαιτησίας που πραγματοποίησε η ΕΠΣ Ευρυτανίας. Οι νέοι διαιτητές θα δώσουν γραπτές εξετάσεις στις 6 το απόγευμα.
Στις εξετάσεις θα συμμετέχουν γύρω στα 8 με 10 άτομα, τα οποία παρακολούθησαν τα μαθήματα του καθηγητή διαιτησίας Γιάννη Σπυρόπουλου. Τελικώς δεν θα παραβρεθεί ο Θανάσης Μπριάκος, όπως αρχικώς προβλεπόταν.