Μια αλλαγή ποδοσφαιριστή επιφύλασσε ο περιφερειακός προπονητής Γιώργος Φαμέλης όσον αφορά τους ποδοσφαιριστές της ΕΠΣ Ευρυτανίας. Ο Άρης Σιταράς της Μυρίκης αντικαθιστά τον Βαγγέλη Αθανασόπουλο των Αγράφων, που είχε κληθεί αρχικά.
Ο νεαρός είχε αγωνιστεί πέρυσι ως βασικός και στα δυο ματς των παίδων κόντρα στην 6η περιφέρεια και πήρε το «χρίσμα» και φέτος λόγω έλλειψης ποδοσφαιριστών στην θέση του αριστερού οπισθοφύλακα.
Ο έτερος Ευρυτάνας ποδοσφαιριστής, που θα αγωνιστεί στην περιφερειακή ομάδα νέων του 6ου Ομίλου (ΕΠΣ Φθιώτιδας, ΕΠΣ Φωκίδας, ΕΠΣ Βοιωτίας, ΕΠΣ Ευρυτανίας) είναι ο Κώστας Χρυσαφόπουλος του Αιόλου.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)