Ολοκλήρωσε την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα μικτών ομάδων (6ος Όμιλος) η ΕΠΣ Βοιωτίας, η οποία κέρδισε και τις δυο πρωτιές αήττητη. Μάλιστα οι παίδες δεν είχαν απώλεια βαθμών (18 σύνολο). Επικράτησαν την Τετάρτη 13/2 στο αθλητικό κέντρο της ΕΠΦ με 2-1 της γηπεδούχου Φωκίδας, η οποία στην κατηγορία των παίδων έκανε εξαιρετική πορεία με 7 πόντους.
Στους νέους με μεγάλο πρωταγωνιστή ξανά τον Στέλιο Στοιχειό οι Βοιωτοί των Λέντα-Πούλου νίκησαν με 5-0(Το ίδιο σκορ υπήρξε και στον πρώτο γύρο) και έφτασαν τους 16 βαθμούς. Η Φωκίδα με 2 βαθμούς δεν κατέκτησε κανέναν βαθμό.
Στους νέους με μεγάλο πρωταγωνιστή ξανά τον Στέλιο Στοιχειό οι Βοιωτοί των Λέντα-Πούλου νίκησαν με 5-0(Το ίδιο σκορ υπήρξε και στον πρώτο γύρο) και έφτασαν τους 16 βαθμούς. Η Φωκίδα με 2 βαθμούς δεν κατέκτησε κανέναν βαθμό.
Η 6η αγωνιστική ολοκληρώνεται την ερχόμενη Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου με τα παιχνίδια της ΕΠΣ Φθιωτίδας κόντρα στην ΕΠΣ Ευρυτανίας.
Σκόρερ: 57΄ Βήχος-21΄ Αλμπάνης, 78΄ Τζάκας
Συνθέσεις Ομάδων
Φωκίδα (Γιάννης Καρλιαύτης): Νικολάου, Τερλίγκας, Μοσχακλάδης, Μούκας, Κούτρης, Κοκμοτός, Βήχος(75΄ Χριστοδούλου), Φουσέκης, Μαμαρέλης(53΄ Καπρέλης), Λούπουλ(68΄ Βύνιας), Γκούλτας
Βοιωτία (Χρήστος Σκάλτσας& Κώστας Ζαγαρίτης): Κωνσταντίνου, Κακοτρίχης, Φάσσας, Μερεντίτης, Βασιλείου, Παντίσκας, Λεοντίου, Νίκας, Βασιληάς(48΄ Τζάκας, 78΄ Κατσαμπέκης), Αλμπάνης, Καλαμάρης(51΄ Ιωάννου)
Διαιτητής: Μάριος Πόγκας(ΣΔΠ Εύβοιας)
1ος Βοηθός: Γεώργιος Τσάκος(ΣΔΠ Εύβοιας)
Νέοι: ΕΠΣ Φωκίδας-ΕΠΣ Βοιωτίας 0-5
Σκόρερ: 24΄ Σύρμος, 25΄, 43΄, 77΄, 85΄ Στοιχειός
Συνθέσεις Ομάδων
Φωκίδα (Γιάννης Μαρκοδήμος): Γκρούμιτς, Αποστολόπουλος, Δρίβας(56΄ Πάζας), Παναγόπουλος, Κατσούρης, Σκούτας(60΄ Βήτος), Τσιπούρας, Τερλίγκας, Αμπντέλ, Φιλιππίδης(69΄ Βλάχος) Λαζογεώργος
Βοιωτία (Βαγγέλης Λέντας& Βαγγέλης Πούλος): Καρανάσος, Σπάρος(70΄ Χατζηλάμπρος), Παπαναστασίου, Κόλλιας, Δάβρης, Γεωργαντάς(67΄ Βλάχος), Μαγγόγιας, Βασιλείου, Στοιχειός, Αποστολόπουλος, Σύρμος(54΄ Τόλιας)
Διαιτητής: Γεώργιος Τσάκος(ΣΔΠ Εύβοιας)
1ος Βοηθός: Μάριος Πόγκας(ΣΔΠ Εύβοιας)
2ος Βοηθός: Ιωάννης Μητρολιός(ΣΔΠ Εύβοιας)
Φωτογραφίες: www.scouter.gr(Ειρήνη Καϊμαρά)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)