Για δεύτερη φορά τιμωρήθηκε ο προπονητής της Ποταμιάς Σπύρος Κολόκας, ο οποίος θα παρακολουθήσει τα εναπομείναντα παιχνίδια της ομάδας του σε πρωτάθλημα και κύπελλο από την κερκίδα.
Η πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΣ Ευρυτανίας επέβαλλε στον 47χρονο τεχνικό ποινή στέρησης εισόδου από τους αγωνιστικούς χώρους για δυο ημερολογιακούς μήνες (Δηλαδή μέχρι τις 6 Μαΐου), ενώ του επιβλήθηκε και χρηματικό πρόστιμο 100 ευρώ. Αφορμή όλων αυτών ήταν η αποβολή του προπονητή των Μεγαλοχωριτών στο παιχνίδι με την Κρέντη (Σάββατο 2 Μαρτίου/17η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας), καθώς «στόλισε» με «κοσμητικά» επίθετα την διαιτητική τριάδα (Αναγράφησαν αναλυτικά στο φύλλο αγώνος).
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)