![](http://1.bp.blogspot.com/-cY3vCh1AJ3E/UTteC8Ls4jI/AAAAAAAA-uQ/eS8_LyjnHxc/s200/tzavalis1.jpg)
Την άνοδο στην Α1΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας πανηγύρισε ο άλλοτε επιθετικός της Φραγκίστας και της Παλαιοκατούνας Θανάσης Τζαβαλής. Η ομάδα του, ο ιστορικός Κηφισός Κάτω Τιθορέας αναδείχτηκε πρωταθλητής της Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας (1ος Όμιλος), έχοντας 47 βαθμούς και τέρματα 41-9. Με 15 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα άφησε πίσω κατά 13 πόντους τον δεύτερο Μώλο. Ο Ευρυτανικής καταγωγής ποδοσφαιριστής σκόραρε 9 τέρματα, βοηθώντας αποφασιστικά στην άνοδο της ομάδας του Γιώργου Φωτόπουλου. Μάλιστα στο τελευταίο ματς με το Καινούργιο (Νίκη 3-0) σκόραρε στο 72΄, πετυχαίνοντας το τελευταίο γκολ της σαιζόν για τους «κιτρινόμαυρους», οι οποίοι αποκλείστηκαν στο κύπελλο από τον Αχιλλέα Δομοκού.
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)