Τρίτη 26 Μαρτίου 2013

Έφτασε τα 10 γκολ στην Δ΄ Εθνική ο Κουρλός

Στην 9η του εμφάνιση με τα χρώματα της Γραβιάς στην Δ΄ Εθνική ο Δημήτρης Κουρλός σημείωσε το πρώτο του τέρμα (Είχε σκοράρει άλλα 2 στον ημιτελικό κυπέλλου). Με ένα εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό πλασέ στο 18΄  έκανε το 1-0 εις βάρος του Αμπελωνιακού.
Αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τον νο10 στην πλάτη. Η αδιάφορη ομάδα της Φωκίδας ηττήθηκε ωστόσο με 1-2, καθώς οι «πράσινοι» ανέτρεψαν το σκορ στην επανάληψη. Ο 25χρονος σημείωσε το 10ο του γκολ στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα, ύστερα από τα 9 με την φανέλα του ΑΠΟΚ. Έφτασε επίσης τις 93 συμμετοχές σε αυτήν την κατηγορία.
Ο Κουρλός κατέκτησε μάλιστα το κύπελλο Φωκίδας για 2η φορά και με διαφορετική ομάδα, καθώς ο Ανδνρούτσος νίκησε στον τελικό στην παράταση με 3-1 τον Αστέρα Ιτέας, που αποτελεί την παλιά ομάδα του Ευρυτάνα φορ, που μπήκε σε αυτόν τον αγώνα ως αλλαγή.