![](http://2.bp.blogspot.com/-6WY4yr2Pbb0/URorC_3x1aI/AAAAAAAA6Vo/P0gevOIvQxY/s200/paroutsas1.jpg)
Την πρωτοχρονιάτικη τους πίτα έκοψαν πριν λίγες ημέρες οι υπάλληλοι του υπουργείου παιδείας. Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης (30-1) βραβεύτηκε από τον υπουργό Κωνσταντίνο Αρβανιτόπουλο ο Ευρυτάνας πρώην πρόεδρος του Συλλόγου υπαλλήλων του υπουργείου παιδείας, μέλος του Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπουργείου Παιδείας (ΠΟΣΥΠ) και υπεύθυνος αθλητικών δραστηριοτήτων ΥΠΕΠΘ Γιάννης Παρούτσας. Την πίτα έκοψε ο υφυπουργός παιδείας και αθλητισμού Γιάννης Ιωαννίδης.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)