Ένα σημαντικό παιχνίδι στον γειτονικό Άγιο Γεώργιο Φθιώτιδας κλήθηκε να σφυρίξει ο Ευρυτάνας διαιτητής Βαγγέλης Λαθύρης. Το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου συγκεκριμένα διεύθυνε το ντέρμπι της Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας ανάμεσα στον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου και την Σπερχειάδα 2005 (18η αγωνιστική/2ος Όμιλος). Βοηθούς είχε την Παππά και τον Παπαοικονόμου Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 6-3. Τα πήγε αρκετά καλά, αποσπώντας θετικές κριτικές από τον παρατηρητή διαιτησίας κ. Καλύβα. Ενώ την Κυριακή 10/2 ήταν διαιτητής (με βοηθούς τον Μπέλλη και τον Τσιαφίτσα) στο παιχνίδι της Β΄ ΕΠΣΦ Κόμμα-Αταλάντη 92΄, που έγινε στο γήπεδο του Νέου Κρικέλλου. Ο κ. Λαθύρης σφυρίζει ανελλιπώς αγώνες στην Α΄, στην Β΄ και στην Γ΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας και εκτελεί χρέη επόπτη στην Α1΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)