Στην ομάδα του Φωκικού (Football League) αγωνίζεται από τον περασμένο Ιανουάριο ο Ανδρέας Τσίπρας. Ο 20χρονος ποδοσφαιριστής κατάγεται από την Βούλπη Ευρυτανίας και έχει αγωνιστεί στον Εθνικό Αστέρα πρόσφατα (Με επαγγελματικό συμβόλαιο) και παλαιότερα στον Θρασύβουλο και στον Αχαρναϊκό. Είναι γεννημένος στις 1-10-1993 και αγωνίζεται στην θέση του επιθετικού. Συμμετέχει με την ομάδα νέων του Φωκικού στο αντίστοιχο πρωτάθλημα Β΄-Γ΄ Εθνικής.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)