Με σκορ 5-0 επικράτησε ο ΑΠΟΚ σε σημερινό φιλικό προπονητικού χαρακτήρα, που έγινε στο Δημοτικό στάδιο. Κέρδισε τον Αίολο, ο οποίος αγωνίστηκε με αρκετούς ποδοσφαιριστές της Ποταμιάς.
Στο πρώτο μέρος οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες χωρίς τέρματα, όπου και τότε αγωνίστηκαν 9/11 της ομάδας του Αίολου. Στο δεύτερο μέρος μετά από πολλές αλλαγές ο ΑΠΟΚ σκόραρε 5 φορές. Από δυο γκολ πέτυχαν οι: Χάρης Κουτσουπιάς και Δημήτρης Τσιλιμέκης και ένα αυτογκόλ ο Πάνος Αζακάς.
Οι δυο ομάδες είχαν αγωνιστεί και πριν μια εβδομάδα, όπου αναδείχτηκαν τότε ισόπαλες με 1-1. Το Βελούχι με τον Γιάννη Φλωράκη στον πάγκο του παρουσιάζει τελείως διαφορετική εικόνα.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)