![](http://4.bp.blogspot.com/-kgN-PsLDKhg/URkzj9tUfeI/AAAAAAAA6Tc/5vKiRDVVHbo/s200/zois1.jpg)
Ένα απίστευτο σκηνικό σημειώθηκε στο παιχνίδι του τοπικού της ΕΠΣ Ηπείρου ανάμεσα στους Αμπελόκηπους και τον Αετό Περιστερίου. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν με 2-1, αλλά οι φιλοξενούμενοι διεκδικούν όσκαρ ατυχίας!
Τέσσερις φορές σημάδεψε τα αντίπαλα δοκάρια ο 30χρονος αξιόλογος μεσοεπιθετικός Παύλος Ζώης, γεγονός που έχει καταγράφει από αρκετά ειδησεογραφικά site της Ελλάδας. Ενώ οι ηττημένοι είχαν συνολικά 5 δοκάρια.. καθώς η μπάλα….δεν έμπαινε με τίποτα μέσα. Το παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής έγινε το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου στο ενωσιακό γήπεδο της ΕΠΣ Ηπείρου.
Ο «νεοφώτιστος» Αετός Περιστερίου αγωνίζεται στην Β΄ ΕΠΣ Ηπείρου και βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 πόντους. Στην συγκεκριμένη ομάδα αγωνίστηκε για τρία χρόνια (2009-2012) ο 22χρονος Ευρυτάνας Δημήτρης Κολλημένος, έχοντας υπάρξει συμπαίχτης του εν λόγω ποδοσφαιριστή τα δυο προηγούμενα χρόνια.
Μπορείτε να δείτε το βίντεο και το ρεπορτάζ στα ακόλουθο link:
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)