Την σύνθεση της Εθνικής Αποστολής για το 42ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα αλπικού σκι, που θα γίνει στο Schladming της Αυστρίας (4-17 Φεβρουαρίου) ανακοίνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Χιονοδρομίας. Στην λίστα περιλαμβάνεται φυσικά ο Ευρυτάνας Γιάννης Αντωνίου. Η σύνθεση της Εθνικής αποστολής μετά την δημοσίευση της 8ης λίστας βαθμών της Fis έχει ως εξής: Νικόλαος Μπόνου, Κωνσταντίνος Συκαράς, Μασσιμιλιάνο Βαλκαρέτζι, Ιωάννης Αντωνίου (Άνδρες), Παρασκευή Μαυρίδου, Σοφία Ράλλη, Αναστασία Κοκκίνη και Αρετή Μαραγκού (Γυναίκες).
Η αποστολή αναχωρεί για την Αυστρία την Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου. Το Δ.Σ. της Ε.Ο.Χ. εύχεται ολόψυχα σε όλα τα μέλη της αποστολής καλή υγεία και καλή επιτυχία!. Αρχηγός αποστολής-προπονητής είναι ο Βασίλης Δημητριάδης και συνοδός ο Θανάσης Κουτλούμπασης.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)