Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2013

Εγκατέλειψε στην 2η διαδρομή της τεχνικής κατάβασης ο Αντωνίου

Δυστυχώς ο Ευρυτάνας πρωταθλητής Γιάννης Αντωνίου δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του στην 2η διαδρομή στον προκριματικό της τεχνικής κατάβασης του SL του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Αλπικού Σκι που διεξάγεται στην Αυστρία.
Συνολικά μετείχαν 139 αθλητές και τερμάτισαν μόλις 45. Ανασταλτικός παράγοντας ήταν οι κακές καιρικές συνθήκες, που επικρατούσαν, το οποίο ήταν κάτι που δυσκόλευσε τους αθλητές.
Ο αθλητής του ΕΟΣ Καρπενησίου το Σάββατο 16 Φεβρουαρίου στην 1η διαδρομή έκανε χρόνο 1.01.15 και βρίσκονταν σε αρκετά καλή θέση μέσα στην πρώτη 40αδα. Τελικώς σήμερα το μεσημέρι εγκατέλειψε στην 2η διαδρομή και δεν κατάφερε να τερματίσει και να βαθμολογηθεί. Ο Αντωνίου ολοκλήρωσε τις προσπάθειες του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, αποκομίζοντας μόνο οφέλη. Ετοιμάζεται πλέον για το Brasov της Ρουμανίας, όπου θα συμμετάσχει στο Χειμερινό Ολυμπιακό φεστιβάλ Ευρωπαϊκής ενότητας (17-22 Φεβρουαρίου).