Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε και η ομάδα της Μυρίκης. Η κοπή της πίτας έγινε το Σάββατο 19/1 στις 8 το βράδυ στην περιοχή του Ξηριά και στο Dolce Café.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας, ο προπονητής της Μυρίκης Βασίλης Φούκας, ο Πρόεδρος Νίκος Τσώνης του Ευθυμίου και τα διοικητικά στελέχη: Σαράντης Παρμάκης, Νίκος Τσώνης του Ηλία, Ταξιάρχης Γώγος, Γιάννης Ζαραβέλης και Γιάννης Χαντζόπουλος. Παρών ήταν και ο πρώην Πρόεδρος της ομάδας Γιώργος Λιάγκας. Ενώ από την διοίκηση απουσίαζε μόνο ο ταμίας Μπάμπης Πλατιάς.
Ο τυχερός που κέρδισε το φλουρί ήταν ο στόπερ Κώστας Γενιτσαρόπουλος, ο οποίος κέρδισε και δώρο μια αθλητική φόρμα, προσφορά του καταστήματος αθλητικών ειδών Casa Di Sport, που είναι ιδιοκτησίας του τεχνικού κ. Φούκα.
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)