Στο απλό σλάλομ και στο γιγανταίο σλάλομ αγωνίστηκε ο 17χρονος (Γεννημένος το 1995) πρωταθλητής και στέλεχος της Εθνικής Ομάδας Γιάννης Αντωνίου. Μετά το σούπερ γιγαντιαίο σλάλομ, με το οποίο άνοιξε για αυτόν η χρονιά την Τρίτη 13 Ιανουαρίου ήταν 20ος στο σλάλομ με βαθμούς ποινής 69:15 και συνολικό χρόνο 1:42:05. Την Τετάρτη 14 Ιανουαρίου δεν τερμάτισε στο γιγαντιαίο σλάλομ, καθώς ακυρώθηκε στην δεύτερη διαδρομή. Πρόκειται για εθνικούς αγώνες νέων, που έγινε στην περιοχή Folgaria Fondo Grande της Ιταλίας.
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)