Αναβολή της 14ης αγωνιστικής λόγω χιονιού
Δεν θα υπάρξει αγωνιστική δράση στην Α΄ Ευρυτανίας το Σαββατοκύριακο 19-20/1. Η χτεσινοβραδινή χιονόπτωση οδήγησε την επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ευρυτανίας στην αναβολή της 14ης αγωνιστικής. Η απόφαση πάρθηκε λίγο μετά τις 9 το πρωί του Σαββάτου 19/1 και ενημερώθηκαν όλα τα σωματεία.
Η αγωνιστική μετατίθεται για το επόμενο Σαββατοκύριακο 26-27/1. Είναι η πρώτη φορά που αναβάλλονται αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ πρώτη φορά στο πρωτάθλημα της Ευρυτανίας δεν υπάρχουν αναβολές μέχρι τα μέσα Γενάρη.
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)