Κυριακή 28 Αυγούστου 2011

Ο Γεωργίου έσωσε τον ΟΦΗ!

Τον βαθμό της ισοπαλίας χάρισε στην ομάδα του, τον ΟΦΗ ο 32χρονος Ευρυτάνας κεντρικός αμυντικός Γιώργος Γεωργίου.  Οι Κρητικοί ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στην πρεμιέρα της S.L απέναντι στον Ατρόμητο, το Σάββατο 27/8 στο «Γεντί Κουλέ», παρουσία 7000 θεατών.
Ισοφάρισε στο 75ο λεπτό με ένα παλικαρίσιο τέρμα με διπλή προσπάθεια πεσμένος στο έδαφος, ύστερα από κόρνερ του Κεντάλ Ουκάρ. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη είχε προηγηθεί στο 10΄ με αυτογκόλ του Ερόλ Μπουλούτ.
Αυτό ήταν το 2ο γκολ στην καριέρα του Γεωργίου στην Super League, ο οποίος αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο κόντρα σε μια από τις παλιές του ομάδες.

Το γκολ του Γεωργίου σε video
Δείτε εδω το γκολ της ισοφάρισης σε 1-1 του Γιώργου Γεωργίου απέναντι στον Ατρόμητο για την 1η αγωνιστική της Super League.