Σάββατο 25 Ιουνίου 2011

Αστέρας Μαγούλας-Αγρότης Λιανοκλαδίου 2-0

Το «τρεμπλ» έκανε η ομάδα της Δυτικής Αττικής, ο Αστέρας Μαγούλας. Επικράτησε με 2-0 του Αγρότη Λιανοκλαδίου και κατέκτησε το κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας 2010-2011.
Ο τελικός έγινε το Σάββατο 25/6 στις 17:30 στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας.
Οι κυπελλούχοι Φθιώτιδας ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όμως ο Αστέρας βελτιώθηκε στην επανάληψη και έφτασε στην νίκη.
Η γειτονική ομάδα του Λιανοκλαδίου έφτασε άξια στον τελικό, ολοκληρώνοντας μια εξαιρετική πορεία για αυτήν. Σε όλο το 90λεπτο αγωνίστηκε ο Άλεξ Μπακαλίδης.

Μεγάλες ευκαιρίες για τους «πράσινους»
Κοντά στο γκολ βρέθηκε το συγκρότημα του Μάκη Ζαχαρόπουλου, χάνοντας τρεις σημαντικές ευκαιρίες. Το ημίχρονο έμεινε στο 0-0.

8΄ : Σέντρα του Βεστάκη, πλασέ του Μπουγιώτα μπλόκαρε ο Ζούκας.
22΄ : Ύστερα από σέντρα του Καββαδία, κεφαλιά του Βεστάκη από το ύψος του πέναλτι κατέληξε άουτ.
30΄ : Σέντρα του Κραββαρίτη, άλλαξε πορεία από κόντρα στον Μάρη και έδιωξε την τελευταία στιγμή ο γκολκίπερ το Αστέρα.
39΄ : Σουτ του Καλύβα από πλάγια θέση απέκρουσε ο πορτιέρο της Μαγούλας.
42΄ : Δυνατό σουτ του Σερέπα απέκρουσε ο Αλεξανδρής.
45΄ : Σέντρα του Καραμάνου, κεφαλιά του Έβερετ έφυγε άουτ.

Ανέβηκε και πέτυχε 2 γκολ ο Αστέρας
Βελτίωσε κατακόρυφα την απόδοση της στην επανάληψη η ομάδα της ΕΠΣ Δυτικής. Με τέρματα των Σερέπα και Καραμάνου επικράτησε 2-0 και έφτασε στην κατάκτηση του τροπαίου

65΄ : Ο Λούπας έπιασε δυνατό σουτ, το οποίο πέρασε πάνω από την εστία του Λιανοκλαδίου.
70΄ : Μπαλιά του Μαρή στον Σερέπα, ο οποίος με σουτ από πλάγια δεξιά πραγματοποίησε το 1-0.
75΄ : Ο Καραμάνος εκμεταλλεύτηκε την έξοδο του Αλεξανδρή και με ψηλοκρεμαστό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.